Zabýváme se technickou podporou v oblasti vysokorychlostního snímání a prodejem vysokorychlostních kamer a kamerových záznamových systémů společnosti Mikrotron.

 

Co je to vysokorychlostní kamera?Mikrotron systems

Vysokorychlostní kamery slouží k zaznamenání velmi rychlých dějů, které nelze snímat standardními kamerami, jejichž snímková frekvence je velmi nízká. Kamery se vyrábějí jako barevné nebo černobílé s tím, že kamery s monochromatických záznamem mohou být občas výhodnější z důvodu menšího přenosu objemu dat určeného ke zpracování. Snímková frekvence vysokorychlostních kamer se pohybuje i ve stovkách tisíc snímků za sekundu (v závislosti na rozlišení), což jsou obrovské čísla, pro které je potřeba dostatečně výkonný hardware kamery a potřebné místo pro ukládání těchto dat. Pro přiblížení, máme-li barevnou kameru s HD rozlišením (1280x720 pixelů - 8bitů na pixel), tak při 1000 snímcích za vteřinu nekomprimovaného záznamu bude objem dat 0,9 GB. Záznam je uložen ve vnitřní paměti kamery a pro další úpravy záznamu je možné jej přehrát na počítači ve speciálním programu určeném právě k prohlížení nasnímaného obsahu.

 

Využití vysokorychlostních kamer

Kamery lze využít například pro snímání v průmyslových aplikacích - kontrola seřízení strojů, výrobních linek nebo vědeckých aplikacích, jakož i ve sportovních analýzách, reklamách nebo dokumentaci. Kamery jsou využitelné i ke zkoumání fyzikálních jevů, průběhu trhacích či nárazových zkoušek, výbojů nebo průběhu destrukce materiálu, ale také atmosferické jevy či pohyby zvířat.

Pro příklady se můžete podívat na videa zde

Chcete-li se dozvědět více o vysokorychlostních kamerách, neváhejte nás kontaktovat. Rádi Vám pomůžeme a poradíme s výběrem kamery přesně pro Vaši aplikaci.